סיפור גמילה מעישון של מרי

מרי הגיעה  מירושלים נרגשת ומסודרת לטיפול גמילה מעישון. היא כבר עשתה עבורי חלק מהעבודה, כשהגיעה עם דף ועליו שאלות, נקודות חשובות מעברה, חששותיה, הרגלים הקשורים בעישון סיגריה, מה אירע בניסיונות גמילה קודמים וכו'.
 
זה מעיד על רצינות רבה, שתמיד מתקבלת בברכה בטיפול, כי כאמור את הטנגו הזה רוקדים שני אנשים: הטיפול והמטופל.
 
זקוקים הם אחר לשני על מנת להצליח בגמילה מעישון הסיגריות ואין אחד מהם חשוב מחברו.
הטיפול היה קל וזורם. מרי התמסרה מאוד, לא התווכחה, הנהנה בראשה כל הזמן והבינה מהר. מאחר וגם לה יש רקע של מקצועות טיפוליים נהניתי מההבנה העמוקה שלה את מה שבאמת התבצע שם. חשבתי שלא תהיה לה שום בעיה עם הגמילה מעישון, שאפגוש אותה תוך שבוע והיא תודה לי בחיבוקים ובנשיקות.
טעיתי!!
 
לאחר כמה ימים, כשדרשתי בשלומה, הסתבר שהיא כבר מעשנת כארבע סיגריות ליום.
מאחר ואני לא מאמינה שמעשן יכול להפחית, אלא רק להפסיק (נכון ב 99% מהמקרים), דאגתי מאוד לשלומה ולגמילה שלה. ידעתי שארבע הופכות לשש תוך יומיים ושש לאטרבעים תוך שבוע. בגמילה מעישון אין חיה כזו שנקראת "רק סיגריה אחת". ומי שלא מאמין לי, מוזמן לבחון זאת בעצמו ולספר לי על זה. החלום של כל מעשן שמגיע לטיפול גמילה מעישון הוא לעשן רק שתים שלוש סיגריות ביום, את אלה שהוא הכי אוהב.
מרי ואני עשינו פגישה אינטרנטית מהר מהר, זיהינו את נקודת החולשה וטיפלנו בה. מסתבר שיש לה איבה רצינית לאחד מבני משפחתה (שלא חי איתה בבית) וכל פעם שיש לה אינטראקציה איתו, היא מתעצבנת ומעשנת. לאחר שבדקנו את כל האפשרויות קיבלנו את ההחלטה שבימים הקרובים פשוט לא תהיה מרי בקשר עם אותו בן משפחתה, עד שהסיגריות יתרחקו ממנה מעט.
כמו כן, החלטנו שנדבר כל ערב, כדי לתת לה את הביטחון שאינה לבד בתהליך.  בימים הבאים עמדנו בקשר יום יומי, כדי לשמור אותה בטוחה. לאחר שלושה ימים כבר שמעתי ממנה שקל לה ושהיא מרגישה שעברה את נקודת המשבר ושהיא יודעת שהיא כבר בסדר.
 
שמחתי לשמוע!!
 
הימים והשבועות שבאו אחר כך, הוכיחו שמרי לא טעתה ושהאסטרטגיה שלנו הצליחה.
 
לא פעם קורה, שדווקא הימים שלאחר הגמילה מעישון הם קריטיים ביותר, שכן לעיתים עולים אל פני השטח דברים שדורשים התייחסות. אותם אנשים, שהם רציניים ובאמת רוצים להפסיק לעשן, עומדים איתי בקשר וכך, יחדיו, אנו מזהים את נקודות הקושי שעולות ונותנים להן מענה. אני תמיד מבקשת ממטופלי לדבר איתי כשהם זקוקים לעזרה. לצערי, לא תמיד הם עושים זאת...

2all בניית אתרים