פנה עכשיו לייעוץ חינם  
            
                           052-4522115

               

   דף הבית    גמילה מעישון    גמילה ממריחואנה וחשיש    איך מפסיקים לעשן    המלצות    מאמרים    מן התקשורת    תמיכה בנגמלים    טיפים    צור קשר

סיפור גמילה מעישון של מרי

מרי הגיעה  מירושלים נרגשת ומסודרת לטיפול גמילה מעישון. היא כבר עשתה עבורי חלק מהעבודה, כשהגיעה עם דף ועליו שאלות, נקודות חשובות מעברה, חששותיה, הרגלים הקשורים בעישון סיגריה, מה אירע בניסיונות גמילה קודמים וכו'.
 
זה מעיד על רצינות רבה, שתמיד מתקבלת בברכה בטיפול, כי כאמור את הטנגו הזה רוקדים שני אנשים: הטיפול והמטופל.
 
זקוקים הם אחר לשני על מנת להצליח בגמילה מעישון הסיגריות ואין אחד מהם חשוב מחברו.
הטיפול היה קל וזורם. מרי התמסרה מאוד, לא התווכחה, הנהנה בראשה כל הזמן והבינה מהר. מאחר וגם לה יש רקע של מקצועות טיפוליים נהניתי מההבנה העמוקה שלה את מה שבאמת התבצע שם. חשבתי שלא תהיה לה שום בעיה עם הגמילה מעישון, שאפגוש אותה תוך שבוע והיא תודה לי בחיבוקים ובנשיקות.
טעיתי!!
 
לאחר כמה ימים, כשדרשתי בשלומה, הסתבר שהיא כבר מעשנת כארבע סיגריות ליום.
מאחר ואני לא מאמינה שמעשן יכול להפחית, אלא רק להפסיק (נכון ב 99% מהמקרים), דאגתי מאוד לשלומה ולגמילה שלה. ידעתי שארבע הופכות לשש תוך יומיים ושש לאטרבעים תוך שבוע. בגמילה מעישון אין חיה כזו שנקראת "רק סיגריה אחת". ומי שלא מאמין לי, מוזמן לבחון זאת בעצמו ולספר לי על זה. החלום של כל מעשן שמגיע לטיפול גמילה מעישון הוא לעשן רק שתים שלוש סיגריות ביום, את אלה שהוא הכי אוהב.
מרי ואני עשינו פגישה אינטרנטית מהר מהר, זיהינו את נקודת החולשה וטיפלנו בה. מסתבר שיש לה איבה רצינית לאחד מבני משפחתה (שלא חי איתה בבית) וכל פעם שיש לה אינטראקציה איתו, היא מתעצבנת ומעשנת. לאחר שבדקנו את כל האפשרויות קיבלנו את ההחלטה שבימים הקרובים פשוט לא תהיה מרי בקשר עם אותו בן משפחתה, עד שהסיגריות יתרחקו ממנה מעט.
כמו כן, החלטנו שנדבר כל ערב, כדי לתת לה את הביטחון שאינה לבד בתהליך.  בימים הבאים עמדנו בקשר יום יומי, כדי לשמור אותה בטוחה. לאחר שלושה ימים כבר שמעתי ממנה שקל לה ושהיא מרגישה שעברה את נקודת המשבר ושהיא יודעת שהיא כבר בסדר.
 
שמחתי לשמוע!!
 
הימים והשבועות שבאו אחר כך, הוכיחו שמרי לא טעתה ושהאסטרטגיה שלנו הצליחה.
 
לא פעם קורה, שדווקא הימים שלאחר הגמילה מעישון הם קריטיים ביותר, שכן לעיתים עולים אל פני השטח דברים שדורשים התייחסות. אותם אנשים, שהם רציניים ובאמת רוצים להפסיק לעשן, עומדים איתי בקשר וכך, יחדיו, אנו מזהים את נקודות הקושי שעולות ונותנים להן מענה. אני תמיד מבקשת ממטופלי לדבר איתי כשהם זקוקים לעזרה. לצערי, לא תמיד הם עושים זאת...

הממליצים שלנו


 
 
צפריר קוגן
מה שגרמת לי להבין בטיפול שלך זה עד כמה הדבר הזה שולט בי ולמה הוא עניין כל כך גדול
 
 
 
אריק משה 
כבר שנתיים שלא מעשן!! אם הייתי יודע שיהיה כל כך פשוט, הייתי מפסיק כבר לפני שנים. תודה, איילת!
 
 
 
מירי וינטראובר  
כבר 5 שנים איני מעשנת. אין בי צורך לסיגריה. נתת לי כלים לשעת הצורך ונשארת איתי בתהליך..
 

שגיא נגוסה  

הלכתי לגמילות רבות במקומות שונים ואף פעם לא הצלחתי. בסוף מצאתי אותך ואני שמח על כך. כבר לא האמנתי שאצליח ואת החזרת לי את האמון בעצמי והנה, כבר חלפו חודשים רבים ואיני מעשן ואיני חש שום צורך לעשן. כאילו שלא עישנתי מעולם. 

ליז דמין 
בזכות התמיכה שלך, האמפטיה והמקצוענות שלך אני כבר לא מעשנת כמעט שלושה חודשים
 
 
ורד פלד 
איילת, המון תודה מעומק ליבי. עלי והצליחי בפועלך המדהים. מי ייתן ותשחררי כל יום עוד נשמות מכורות
 
 
 
נטלי טייב 
אין מילים בפי כמה שעזרת לי בגמילה מעישון הסיגריות המזעזעות האלה. יישר כוח! מי ייתן ותעזרי לעוד אנשים
 
 
 
 
שאלון למעשן

 
 

052-4522115