פנה עכשיו לייעוץ חינם  
            
                           052-4522115

               

   דף הבית    גמילה מעישון    גמילה ממריחואנה וחשיש    איך מפסיקים לעשן    המלצות    מאמרים    מן התקשורת    תמיכה בנגמלים    טיפים    צור קשר

סיפור גמילה מעישון של דני

הגיע דני לטיפול גמילה מעישון.
בשנות הארבעים המאוחרות שלו  - עדיין בריא, אבל בהחלט רואה מה שמצפה לו באופק ויודע שעכשיו זה הזמן. הוא לא ניסה מעולם להפסיק לעשן והוא מעשן מעל שתי קופסאות ביום כבר שלושים שנה.

כבר כשנכנס היה ברור כי הוא אחוז חרדה. דיבר הרבה ומהר, הבטיח לי שאם ייגמל יביא לי את כל החברים שלו. רצה מאוד מאוד להפסיק לעשן וניסה לעורר בי מוטיבציה לעזור לו. מה שדני לא יודע, זה שהמוטיבציה שלי כבר גבוהה ממילא ולא רק משום שזו העבודה שלי, אלא באמת רואה אני כל נגמל כנפש שניצלה. והרי נאמר: המציל נפש אחת, כאילו הציל עולם ומלואו.

דני לא האמין שיכול לעשות זאת וכל כך לא רצה להתאכזב. מה שלי היה חשוב זה שאכן המוטיבציה שלו היתה מאוד גבוהה. מאחר וגמילה מעישון היא ריקוד משותף שלי ושל המטופל, זה תמיד מוסיף סיכויי הצלחה לגמילה כשהוא מאוד מאוד מעוניין.
הכנתי לו כוס קפה, הזמנתי אותו לעשן את הסיגריה האחרונה שלו ביחד למטה ולמעשה התחלנו את טיפול הגמילה מעישון בגינה.

כשעלינו והתחלנו את השלב הקוגנטיבי של הטיפול, לאט לאט ראיתי שדני מבין עניין. נפל לו האסימון שבעצם הוא כן יכול לעשות זאת, שזה אפשרי גם עבורו. יכולתי ממש לזהות את הרגע של המהפך. הוא נראה אחרת, שפת הגוף שלו השתנתה, נינוחות פשטה באיבריו.

אינך יכול להשיג משהו כל עוד לא תוכל לראות אותו בדימיונך כבר השגה. הרי זה כל כך ברור. מי שלא יכול לדמיין את עצמו עושה כסף לעולם לא יעשה כסף ומי שלא יכול אפילו לראות בדימיונו שהוא יכול להפסיק לעשן, לא יוכל לעשות זאת.
מאותו רגע הטיפול הפך לקל ומהנה יותר עבור שנינו. הפעם זה נמשך כארבע שעות, (מצאנו כל מיני נושאים אישיים משותפים לדבר עליהם וקצת נסחפנו..) שבמהלכן, לתדהמתו של דני, כלל לא התחשק לו לעשן. גם לא לאכול ולשתות, שזה תמיד היה או זה או זה.

דני הבטיח וקיים, ואכן חבריו הגיעו גם הם כדי להפסיק לעשן. הוא היה המודל שלהם, כי כולם ידעו שאם דני הפסיק, גם הם יכולים. הוא היה המעשן הכבד שבחבורה וכולם הימרו נגדו.

לדעתי נפלה בידיו של דני הזכות שבעקבות אומץ ליבו גם חבריו יפסיקו לעשן סיגריות וישפרו את איכות חייהם וכמובן יאריכו אותם. כאן יצא דני נשכר פעמיים: גם הפסיק לעשן וגם עשה מצווה.

 

הממליצים שלנו


 
 
צפריר קוגן
מה שגרמת לי להבין בטיפול שלך זה עד כמה הדבר הזה שולט בי ולמה הוא עניין כל כך גדול
 
 
 
אריק משה 
כבר שנתיים שלא מעשן!! אם הייתי יודע שיהיה כל כך פשוט, הייתי מפסיק כבר לפני שנים. תודה, איילת!
 
 
 
מירי וינטראובר  
כבר 5 שנים איני מעשנת. אין בי צורך לסיגריה. נתת לי כלים לשעת הצורך ונשארת איתי בתהליך..
 

שגיא נגוסה  

הלכתי לגמילות רבות במקומות שונים ואף פעם לא הצלחתי. בסוף מצאתי אותך ואני שמח על כך. כבר לא האמנתי שאצליח ואת החזרת לי את האמון בעצמי והנה, כבר חלפו חודשים רבים ואיני מעשן ואיני חש שום צורך לעשן. כאילו שלא עישנתי מעולם. 

ליז דמין 
בזכות התמיכה שלך, האמפטיה והמקצוענות שלך אני כבר לא מעשנת כמעט שלושה חודשים
 
 
ורד פלד 
איילת, המון תודה מעומק ליבי. עלי והצליחי בפועלך המדהים. מי ייתן ותשחררי כל יום עוד נשמות מכורות
 
 
 
נטלי טייב 
אין מילים בפי כמה שעזרת לי בגמילה מעישון הסיגריות המזעזעות האלה. יישר כוח! מי ייתן ותעזרי לעוד אנשים
 
 
 
 
שאלון למעשן

 
 

052-4522115