סיפור הגמילה של אילן קרנר

 
שלום, שמי אילן ואני בן 39.
עישנתי כ 20 שנה חצי חפיסה ליום. הגעתי אל איילת במקרה לפני 11 חודשים כשביצעתי עבודה אצל אמא שלה. וקבענו בטלפון לשבוע אחרי.
 
כשהתיישבתי אצלה בחדר לא ידעתי למה לצפות, מעולם לא עברתי פעילות מול מרפא/ת מכל סוג שהוא ולא ידעתי מה זהNLP , דמיון מודרך או EFT. הייתי מוצף בסקפטיות אך גם בסקרנות.

בנוסף לא האמנתי שכעבור 3 שעות כבר לא אחשוב שהסיגריה היא ידידת אמת. אחרי שעתיים של שיחה על מהות הסיגריה בשבילי, עברנו לשלב של הדמיון המודרך.

במהלך הטיפול רצו לי המון מחשבות בראש ולמעשה לא ידעתי אם אני זורם עם הטיפול או שאני מפספס אותו. לא ידעתי מה אני אמור לחוות, אבל השתדלתי לעקוב אחר ההנחיות של איילת.

וזהו ... לא יודע איך היא עשתה את זה אבל היא הצליחה כנראה לחדור לי לתת-מודע ולהפוך את המחשבה שהשתרשה שם במשך שנים כאילו הסיגריה היא דברחיובי שגורם לעונג. לאמת "הנוראה" כי הסיגריה היא למעשה איכסה.

מה שחוויתי לאחר שהגעתי הביתה הוא ניתוק בין הרגלים שונים שהיו חייבים להתרחש עם סיגריה ביד, לכאלה בלי סיגריה .
פשוט ניתוק הקונוטציה בין הרגלים ופעולות יום יומיות לבין הסיגריה.
 
מתקשים להאמין? גם אני. והכי מוזר שזה בכלל לא קשה ולא מצריך ממני שום מאמץ מחשבתי לדחות את הרצון לסיגריה כי הוא פשוט לא קיים. ואם כן משהו מזכיר לי (אך,,, זה הולך עם סיגריה.) באותה המהירות שהמחשבה באה כך היא הולכת .
 
לא להאמין שחשבתי כמה יהיה לי קשה להפסיק לעשן.
 
אני כבר לא יודע אם להיות מופתע מעצמי או מהטיפול של איילת אבל דבר אחד ברור - איך היא עשתה את זה ? לא יודע אבל הסיגריה בשבילי היא נחלת העבר. ואני עוד בתקופה של בניית בית, והמבין יבין.
 
אילן קרנר
 
2all בניית אתרים