גמילה מקולה

החופש מסחיבה של בקבוק ליטר וחצי ביד לכל מקום

שמי ורד פלד ובמהלך שלוש השנים האחרונות הייתי מכורה לשתיית דיאט קולה.

מאז ומעולם אהבתי קולה. ההתמכרות הקשה ביותר שחוויתי בחיי הייתה במשך שנתיים. כשנולדו לי שני תאומים מקסימים: בן ובת , עידו וזוהר. בני הבכור יונתן היה בעת הולדתם בן שנתיים בלבד.

השנתיים הראשונות הללו היו מאוד מעייפות , עם מעט מאוד שעות שינה ועייפות כרונית מתמשכת. כמי שלא שותה קפה, הרגשתי שאני חייבת למצוא דרך אחרת על מנת להישאר ערה ולהמשיך לתפקד למרות שעות השינה המעטות. ובכן הפתרון שמצאתי היה שתיית דיאט קולה.

הכמויות ששתית עלו ועלו מיום ליום וכאשר הגעתי לאיילת לפני מספר חודשים כבר הייתי תקופה ארוכה במצב שבו אני שותה 2-3 בקבוקי ליטר וחצי של דיאט קולה ביום.

חשתי שאני לא יכולה להסתובב בלי המשקה הזה, רק שבקבוק של ליטר וחצי אי אפשר לשים בכיס כך שלכל מקום נסחבתי עם שקית כבדה של דיאט קולה. היו ימים שממש היו לי בחילות כבר מרוב השתיה של המשקה הזה שדרך אגב מעולם לא ממש היה טעים לי.

כמי שעובדת שנים רבות בתחום חקירת המחשבות (בעיקר באמצעות שיטת ה"עבודה" של ביירון קייטי) ביצעתי חקירות רבות של המחשבות שגרמו לי להמשיך בהרגל הלא בריא הזה, מחשבות כגון:

"אני צריכה לשתות דיאט קולה על מנת להישאר ערה"

"אני לא אצליח לשרוד את היום ללא שתיית דיאט קולה"

"אני כבר לא יכולה להפסיק לשתות את זה" ועוד....

החקירות לימדו אותי הרבה דברים על עצמי אבל לא שינו את ההתמכרות , פעם אחת הם עזרו לי להפסיק לשלושה שבועות ולאחר מכן חזרתי לסורי.

הרגשתי שאני צריכה עזרה בעניין והחלטתי לפנות לאיילת בייחוד בגלל מה שכתבה באתר שלה שלא צריך להאמין צריך רק לרצות. ידעתי שאני רוצה להיגמל וידעתי גם שעד עכשיו לא הצלחתי ולכן האמונה שלי ביכולת לעשות זאת קטנה.

כבר בתחילת המפגש עם איילת הרגשתי שהגעתי למישהי מקצועית ביותר. השאלות שהיא שאלה אותי, הדיוק בשליפת המחשבה המדוייקת שניהלה אותי במערכת היחסים עם הדיאט קולה: "שהדיאט קולה נותנת לי אנרגיה" והעבודה המעמיקה של איילת איתי על המחשבה הזו הדהימה אותי והשאירה בי רושם עמוק.

בהמשך מפגש הדמיון המודרך שבו איילת הובילה והנחתה אותי למחוזות שלא חוויתי מעולם קודם בחיי (וחוויתי טיפולים סדנאות ושיטות רבות במהלך השנים בארץ ובעולם). התחושה העיקרית הייתה שהתהליך חודר ישירות לתת מודע שלי שהוא כפי שאיילת הסבירה לי וכך גיליתי גם מאוחר יותר בעצמי הוא המסכל העיקרי שלנו ביצירת שינויים מסוג זה.

הטיפול הסתיים. בסופו הרגשתי פשוט מרחפת , אין לי מילה אחרת לתאר זאת , פשוט תחושה נעימה וקלילה שלא חשתי זמן רב.

לא חשתי שום צורך לשתות דיאט קולה. בימים שלאחר מכן , סבלתי יומיים מכאבי ראש (תוצאה של הגמילה הפיזית של הגוף) וזהו!!!

מאז ועד היום במשך מספר חודשים לא נגעתי בדיאט קולה או בקולה, ואני שציינתי בפני איילת בפגישה שאני לא אוהבת לשתות מים , שותה היום בעיקר מים כי כפי שאיילת אמרה לי במפגש : " לא אהבת לשתות מים" – זה העבר ועכשיו את הולכת להווה/עתיד אחר ועובדה , היא צדקה!!!

יש רגעים בייחוד כאשר אני רואה בקבוקי דיאט קולה בעיניים שאני יכולה לרגע לחשוב שמתחשק לי לשתות לשם כך במהלך הטיפול איילת ציידה אותי במספר תרגילים פשוטים ויעילים שעוזרים לי להתמודד בקלות ובהצלחה עם מצבים אלו. כמו כן היא העניקה לי בסיום הטיפול הקלטה של תהליך הדימיון המודרך שעשינו ואני מאזינה לו מדי פעם וזה פשוט משפיע ומחזק.

כמו כן אני חייבת להודות שהמעקב והתמיכה של איילת עזרו לי גם מאוד בתהליך: הטלפונים היומיים בהתחלה ואחר כך טלפונים אחת לכמה שבועות פשוט עזרה לי להתמודד ברגעים קשים של רצון לברוח שוב לדיאט קולה ובעיקר נתנה לי את התחושה שבאמת יש שם מישהי בשבילי שאכפת לה ממני ותעשה לי עוד טיפולי חיזוק על מנת שאצליח (למרות שבפועל לא נזקקתי לאף טיפול חיזוק עד היום).

בקיצור אני קיבלתי מתנה ענקית מאיילת. באותו יום בו נפגשנו לטיפול היא שחררה אותי מתלות במשהו חיצוני לי , שינתה את המעמד שלי ממכורה לאישה חופשיה, קלילה (ללא נשיאת משקלים עודפים של בקבוקי דיאט קולה לכל מקום) ובעיקר מאושרת יותר ובדרך גם חסכה לי המון כסף (את כל מאות השקלים שהוצאתי בכל חודש על רכישות של בקבוקי דיאט קולה).

אני מאמינה שהתמכרות היא התמכרות היא התמכרות.

אז לדעתי אם אתם מרגישים שאתם מכורים למשהו ולא משנה למה (לסיגריות, למתוקים, לאוכל בכלל, לקניות או לשימוש בכרטיסי אשראי בכלל, להימורים ועוד...) ואתם יודעים שאתם רוצים להפסיק את ההתמכרות הזו. הכתובת שלכם היא איילת בן ארי.

פשוט כי מה שהיא עושה עובד , זה מה שהביא אותי אליה ובעיקר הרצינות שלה שמתבטאת באחריות יוצאת דופן שהיא מעניקה של "לא נגמלת לא שילמת" כך שאפילו אין לכם סיכון להפסיד שום דבר אלא רק להרוויח.

אז איילת המון תודה מעומק ליבי. המשיכי עלי והצליחי בפועלך המדהים ומי ייתן ותשחררי לחופשי בכל יום ויום עוד ועוד נשמות מכורות.
 
באהבה בהערכה ובהוקרת תודה עמוקה
 
ורד פלד
מנכ"לית משותפת של מרכז פתח למחשבה
המרכז המוביל בישראל את שיטת ה"עבודה" של ביירון קייטי
2all בניית אתרים