פנה עכשיו לייעוץ חינם  
            
                           052-4522115

               

   דף הבית    גמילה מעישון    גמילה ממריחואנה וחשיש    איך מפסיקים לעשן    המלצות    מאמרים    מן התקשורת    תמיכה בנגמלים    טיפים    צור קשר

עישון סיגריות והשקרים שאנחנו מספרים לעצמנו

הפער שיוצר העישון בין המעשן לבין עצמו הוא בלתי ניתן לשיעור. רק כשסוף סוף מתרחשת הגמילה מהעישון, מבין המעשן את העולם השיקרי שבו בילה את רוב חייו.

נתחיל בשקר הגדול מכולם: זה טעים לי, אני אוהב לעשן. האמנם? מעשן יקר, הרשה לי בבקשה לקחת אותך למסע אחורה בזמן, אל אותו היום שבו עישנת את הסיגריה הראשונה שלך, או השניה, או השלישית. זוכר? בטח שכן! איך אפשר לשכוח את אותה תחושת גועל / בחילה / סחרחורת שחשת? כן כן, אתה אינך יוצא דופן. כולם כולל כולם חווים ככה את הסיגריות הראשונות. ומה לדעתך ניסה גופך הנאמן להגיד לך בכל הכלים העומדים לרשותו?

יופי נחמה, נכון. סיגריה זה איכס. אבל מי אתה שתיתן לגוף שלך להפריע לך להיות קול, אחד מהחברה? אתה לא פראייר, אתה ממשיך לעשן! ונכון, עוד סיגריה ועוד סיגריה ולאט לאט סתמת לגוף את הפה, וגם את הריאות והוא כבר לא אומר לך את מה שאתה לא רוצה לשמוע. שסיגריה זה כלל לא טעים לו, ולא נעים. שבעצם זה ממש ממש מגעיל. עכשיו הגוף שלך יאמר לך את מה שאתה אומר לו להגיד. שסיגריה זה אחלה, זה כיף. ואתה מאמין, למה לא? אתה קובע!!

עוד שקר גדול הוא זה שאומר שסיגריה היא החברה הכי טובה שלך. נו באמת, אם אלו החברים שלך, אתה צריך טיפול פסיכולוגי דחוף. ואני לתומי חשבתי שחברים אלו הם אנשים שאוהבים אותך ורוצים בטובתך. הסיגריה בעצם פוגעת בך, מרעילה והורגת אותך בצורה סיסטמטית. כמה תלושים מהמציאות צריכים להיות בשביל לחשוב (וכל מעשן חושב את זה) שסיגריה היא ידידת אמת.

ויש גם את השקרים היותר קטנים. למשל, שסיגריה עוזרת לך להירגע. אם תעצור רגע ובאמת תשים לב למה שבאמת קורה לך בעת שאתה מעשן סיגריה תגלה שלא רק שאינה מרגיעה אותך, אלא להיפך. היא מורידה לך את האנרגיה וגם את מצב הרוח. אבל אתה כבר מיומן היטב לא להקשיב לאמת הפנימית שלך בכל מה שקשור לסיגריות. מה שכן מרגיע בכל פעולת עישון הסיגריות זו דוקא הנשימה העמוקה שלוקחים כששואפים עשן. שאיפה עמוקה זה אחד מהמנגנונים הידועים של הגוף להירגעות, זה דבר ידוע. אולם, בשביל לקחת נשימה עמוקה ממש לא צריכים את הסיגריה. את זה אפשר לעשות גם לבד.

הממליצים שלנו


 
 
צפריר קוגן
מה שגרמת לי להבין בטיפול שלך זה עד כמה הדבר הזה שולט בי ולמה הוא עניין כל כך גדול
 
 
 
אריק משה 
כבר שנתיים שלא מעשן!! אם הייתי יודע שיהיה כל כך פשוט, הייתי מפסיק כבר לפני שנים. תודה, איילת!
 
 
 
מירי וינטראובר  
כבר 5 שנים איני מעשנת. אין בי צורך לסיגריה. נתת לי כלים לשעת הצורך ונשארת איתי בתהליך..
 

שגיא נגוסה  

הלכתי לגמילות רבות במקומות שונים ואף פעם לא הצלחתי. בסוף מצאתי אותך ואני שמח על כך. כבר לא האמנתי שאצליח ואת החזרת לי את האמון בעצמי והנה, כבר חלפו חודשים רבים ואיני מעשן ואיני חש שום צורך לעשן. כאילו שלא עישנתי מעולם. 

ליז דמין 
בזכות התמיכה שלך, האמפטיה והמקצוענות שלך אני כבר לא מעשנת כמעט שלושה חודשים
 
 
ורד פלד 
איילת, המון תודה מעומק ליבי. עלי והצליחי בפועלך המדהים. מי ייתן ותשחררי כל יום עוד נשמות מכורות
 
 
 
נטלי טייב 
אין מילים בפי כמה שעזרת לי בגמילה מעישון הסיגריות המזעזעות האלה. יישר כוח! מי ייתן ותעזרי לעוד אנשים
 
 
 
 
שאלון למעשן

 
 

052-4522115