פנה עכשיו לייעוץ חינם  
            
                           052-4522115

               

   דף הבית    גמילה מעישון    גמילה ממריחואנה וחשיש    איך מפסיקים לעשן    המלצות    מאמרים    מן התקשורת    תמיכה בנגמלים    טיפים    צור קשר
 
הכל עניין של החלטה
יש אנשים שבאים אלי לטיפול גמילה מעישון והדרך שבה הם ניגשים לעניין היא מפקפקת: בי, בטיפול, בעצמם. אני שומעת מילים ומשפטים כגון: בואי נראה אם זה יצליח, אני אנסה להפסיק לעשן וכו'.

ולעומתם יש ניגמלים שאומרים: אני מפסיק לעשן היום. ויהי מה, הטיפול הוא רק הבונוס. זוהי כבר הצהרה אחרת לגמרי כלפי העולם, אך בעיקר כלפי עצמם.

אחד החוקים הידועים כשעובדים עם תת המודע של בנאדם הוא שלא משנה כמה "רעיונות חיוביים" יזין לו המטפל, בסופו של דבר, כל אדם מקשיב קודם כל ובעיקר לעצמו..

לכן, אם האדם מצהיר כלפי עצמו שהוא מנסה להפסיק לעשן, הרי שבמו פיו הוא בעצם פותח את הפתח לכישלון, וכידוע – פירצה קוראת לגנב, שכן עצם המילה לנסות כבר אומרת שיש אפשרות שזה לא יצליח. מרגע שישנה פירצה מתחיל דיון פנימי בנוגע לעישון הסיגריות, אשר בוריאציות שונות נשמע בערך כך: "רק שאחטה קטנה, לא יקרה כלום, זו לא התקופה הנכונה עבורי להפסיק לעשן, אף אחד לא ידע, תמיד אוכל לקבל את הכסף של הטיפול בחזרה, בעצם לעשן זה כיף והצרפתים חיים עד גיל מאה ומעשנים גולואז – זה הכל קונפירציה..." וכו' וכו' וכו'

אולם אצל אותם אלה שהחליטו שלא יעשנו סיגריות ויהי מה, הדיון הזה לא מתקיים בכלל ולכן הרבה יותר קל להם וסיכויי הצלחתם להפסיק לעשן גבוהים.

למה הדבר דומה? לטיסות, או לאנשים שלא מעשנים בשבת. מסתבר שבמצבים האלה, כשאנשים יודעים שעישון פשוט לא בא בחשבון ואין מה לדון בזה, רוב רובם של האנשים לא חווים מתח, תיסכול או צורך לעשן. פשוט מפני שהם יודעים שזה לא בא בחשבון.

ואת זה אני מציעה לייבא לגבי עישון בכלל: פשוט להחליט שזה לא בא בחשבון וזהו!!!

 

הממליצים שלנו


 
 
צפריר קוגן
מה שגרמת לי להבין בטיפול שלך זה עד כמה הדבר הזה שולט בי ולמה הוא עניין כל כך גדול
 
 
 
אריק משה 
כבר שנתיים שלא מעשן!! אם הייתי יודע שיהיה כל כך פשוט, הייתי מפסיק כבר לפני שנים. תודה, איילת!
 
 
 
מירי וינטראובר  
כבר 5 שנים איני מעשנת. אין בי צורך לסיגריה. נתת לי כלים לשעת הצורך ונשארת איתי בתהליך..
 

שגיא נגוסה  

הלכתי לגמילות רבות במקומות שונים ואף פעם לא הצלחתי. בסוף מצאתי אותך ואני שמח על כך. כבר לא האמנתי שאצליח ואת החזרת לי את האמון בעצמי והנה, כבר חלפו חודשים רבים ואיני מעשן ואיני חש שום צורך לעשן. כאילו שלא עישנתי מעולם. 

ליז דמין 
בזכות התמיכה שלך, האמפטיה והמקצוענות שלך אני כבר לא מעשנת כמעט שלושה חודשים
 
 
ורד פלד 
איילת, המון תודה מעומק ליבי. עלי והצליחי בפועלך המדהים. מי ייתן ותשחררי כל יום עוד נשמות מכורות
 
 
 
נטלי טייב 
אין מילים בפי כמה שעזרת לי בגמילה מעישון הסיגריות המזעזעות האלה. יישר כוח! מי ייתן ותעזרי לעוד אנשים
 
 
 
 
שאלון למעשן

 
 

052-4522115